Aktualności

październik 2025
MA/IN Festival, Casa Cava Matera (Włochy)
WUNDERKAMMER projekt
Wyk.: Azione_Improvvisa Ensemble: Margherita Berlanda - akordeon
24. - 26. kwietnia 2025
Signal To Noise Festival, Pergine (Włochy)
WUNDERKAMMER Project
Wyk.: Azione_Improvvisa Ensemble: Margherita Berlanda - akordeon
19. kwietnia 2025
Rondò Festival organizowany przez Divertimento Ensemble, Milan (Włochy)
WUNDERKAMMER Project
Wyk.: Azione_Improvvisa Ensemble: Margherita Berlanda - akordeon
07. lutefo 2025
Ackermannshof Basel (Szwajcaria)
projekt
Tabula Rasa Kollektiv (Iulia-Andreea Smeu, Maria Munoz, Marie-Louise Schneider, Anna Sowa
06. lutego 2025
Ackermannshof Basel, Szwajcaria
projekt
Tabula Rasa Kollektiv: Iulia-Andreea Smeu, Maria Munoz, Marie-Louise Schneider, Anna Sowa
06. grudnia 2024
Kunstraum Walcheturm, Zürich (Szwajcaria)
projekt
Wyk. iipm project: Phoebe Bognár, Mikołaj Rytowski
05. grudnia 2024
LABOR, Lausanne (Szwajcaria)
project
Wyk. iipm project: Phoebe Bognár, Mikołaj Rytowski
04. grudnia 2024
Gare du Nord, Basel (Szwajcaria)
projekt
Wyk. iipm project: Phoebe Bognár, Mikołaj Rytowski
03. grudnia 2024
Bienzgut, Bern (Szwajcaria)
projekt
Wyk. iipm project: Phoebe Bognár, Mikołaj Rytowski
listopad/ grudzień 2024
Schloss Buoncosiglio, Trydent (Włochy)
WUNDERKAMMER Project
Wyk. Azione_Improvvisa Ensemble: Margherita Berlanda - akordeon
17. listopada 2024
Theater am Gleis, Winterthur (Szwajcaria)
Wyk.: TaG Ensemble
15. listopada 2024
Musica Privata Festival, Łódź (Polska)
Wyk.: Phoebe Bognár
04. - 06. listopada 2024
ReMusica Festival, Pristina (Kosovo)
miniaTURE na akordeon i elektronikę
Wyk.: Margherita Berlanda
29. października 2024
Unerhörte Musik, Berlin (Niemcy)
Wyk.: Margherita Berlanda
16. października 2024
Szkoła Muzyczna I stopnia w Krzeszowicach
Utwór na duet akordeonowy, dwa klarnety kontrabasowe i elektronikę
Wyk.: Alena Budziňáková-Palus , Grzegorz Palus, Michał Górczyński, Julian Paprocki
15. października 2024
Krakowski Festiwal Akordeonowy, Kraków (Polska)
Utwór na duet akordeonowy, dwa klarnety kontrabasowe i elektronikę
Wyk.: Alena Budziňáková-Palus, Grzegorz Palus, Michał Górczyński, Julian Paprocki
21. września 2024
Festiwal Warszawska Jesień
"Friction of the Wooden Dragon" (2024) na zespół i elektronikę
Wyk.: Ensemble Modern
23-24. sierpnia 2024
Neue Musik Rümlingen Festival (Szwajcaria)
Performance
Wyk.: Cristina Arcos Cano, Zaca Maia, Maria Muñoz Lopez, Mikołaj Rytowski, Tatiana Timonina
15. sierpnia 2024
Co-creation Project implemented by Pro Helvetia Shanghai, Ackermannshof/ Basel
utwór performatywny/ instalacja
Wyk.: Anna Sowa, Robin Michel, Li Kun, Mao Zhu
08. sierpnia 2024
La bruit de la musique Festival, Jarnages (Francja)
"Nach dem Foto feiern wir weiter" (2023)
Wyk.: Lemniscate Ensemble
lipiec 2024
Lubeka (Niemcy)
Wyk.: Kalle Hakosalo
21. lipca - 03. sierpnia 2024
Co-creation project implemented by Pro Helvetia Shanghai, Chengdu
utwór performatywny/ instalacja
Wyk.: Anna Sowa, Robin Michel, Li Kun, Mao Zhu
03. lipca 2024
Frankfurt (Niemcy)
Wyk.: Ensemble Modern
11. czerwca 2024
Ackermannshof, Basel (Szwajcaria)
Wyk.: Cristina Arcos Cano, Phoebe Bognár, Maria Muñoz Lopez, Mikołaj Rytowski, Tatiana Timonina, Daniel Moreira, Richard Elliot Haynes
czerwiec 2024
Koninklijk Conservatorium Gandawa, Master Recital
Wyk.: Helena Ruiz
09. czerwca 2024
Out of the Ordinary Festival, St. Johann Konstanz (Niemcy)
Wyk.: Margherita Berlanda
03. czerwca 2024
Elisabeth Schneider Stiftung, Freiburg (Niemcy)
Wyk.: False Relationships and the Extended Endings Ensemble
02. czerwca 2024
kHaus, Basel (Szwajcaria)
Wyk.: False Relationships and the Extended Endings Ensemble
01. czerwca 2024
Prog, Bern (Szwajcaria)
Wyk.: False Relationships and the Extended Endings Ensemble
18. maja 2024
Le garage lab, Trydent (Włochy)
Wyk.: Azione_Improvvisa Ensemble, KOTTOMfilms
16. maja 2024
Gare du Nord, Basel (Szwajcaria)
Wyk.: Concept Store Quartet
15. maja 2024
Prog, Bern (Szwajcaria)
Wyk.: Concept Store Quartet
23. kwietnia 2024
Unerhörte Musik, Berlin (Niemcy)
Wyk.: Don-Paul Kahl
24. marca 2024
Radio Beograd 3 (Serbia)
Audycja z utworami z płyty "Panta Rhei" z moim utworem "Koncert na duet akordeonowy i orkiestrę smyczkową"
Wyk. Duo Accosphere, Polish Art Philharmonic, Michał Maciaszczyk - dyrygent
14-31. marca 2024
Video Formes Festival, Clermont-Ferrand (Francja)
20. marca 2024
Interfinity Festival, Basel
nowy utwór na fortepian (część Artificial Art Project)
Wyk.: Denis Linnik
09. marca 2024
Fonderie Kugler, Geneva (Szwajcaria)
Wyk.: Vortex Ensemble
18. lutego 2024
NDR Radio
"BLAP" (2023) na orkiestrę
Retransmisja z koncertu ponownego otwarcia Göttingen Stadthalle
231. stycznia 2024
ECLAT Festival, Stuttgart (Niemcy)
Wyk.: Vanessa Porter
28. stycznia 2024
Transparent Sound New Music Festival, Budapest (Węgry)
Wyk.: NeoQuartet, video: Aleksandra Chciuk
27. stycznia 2024, Stadthalle, Göttingen (Niemcy)
Koncert na otwarcie nowej sali koncertowej
"BLAP" (2023) na orkiestrę
Wyk.: Göttinger Symphonieorchester
17. grudnia 2023
M54, Basel (Szwajcaria)
"cognition" (2023/2024) - teatr instrumentalny
Wyk.: KlangLab
16. stycznia 2024
M54, Basel (Szwajcaria)
Wyk.: KlangLab
12. grudnia 2023
Akademia Muzyczna w Gdańsku (Polska)
Wyk.: Goska Isphording - klawesyn, Alicja Pilarczyk - skrzypce
18. - 19. Listopada 2023
Myślenice (Polska)
Koncert na Duet akordeonowy, orkiestrę smyczkową (2018)
Wyk.: Duo Accosohere: Alena Budziňáková - Palus, Grzegorz Palus i Polish Art Philharmonic
23. września 2023, Alte Dorfkirche Hausen (Niemcy)
HERstory concert series
Wyk.: Broken Frames Syndicate: Moritz Schneidewendt - klarnet, William Overcash - skrzypce
26. sierpnia 2023
Zürich (Szwajcaria)
Wyk.: Adam Starkie- klarnet, Noa Mick-saksofon
sierpień 2023 - luty 2025
Tinguely Museum, Bazylea
Nagranie utworu "Diversions" na wystawie w Muzeum Tingualego
05 do 16 sierpnia 2023, Gyumri (Armenia)
2. Międzynarodowy Gyumri Art Week
"Land und Blut" (2022), utwór audio-wizualny, we współpracy z Gohar Sargsyan
20. czerwca 2023
Hochschule für Musik, Freiburg (Niemcy)
Wyk.: Ayano Shigematsu, Ryo Yamanishi
12. Czerwca 2023
Musik Akademie Basel (Szwajcaria)
6 Intermezzi na 2 gitary, elektronikę i głos (2022/2023)
Wyk.: Sonja Merz - gitara, Clara Parolini - gitara, Sari Legendekker -głos
29. - 31. Maja 2023
Społeczna Publiczna Szkoła muzyczna I stopnia w Tymbarku
IV Międzynarodowy Konkurs Instrumentalistów i Zespołów Kameralnychdowej
członek jury
23. Maja 2023
Gare du Nord, Basel (Szwajcaria)
Wyk.: Uli Fussenegger- kontrabas, Yaron Deutsch - gitara elektryczna
06. Maja 2023
Opera House Strasburg
Wariacje na temat melodii ludowej
Wyk.: Lovemusic Ensemble
02. Maja 2023
Theaterstudio, Olten
performance
Wyk.: eventuell.duo
30. Kwietnia 2023
Kulturhaus Visavis, Bern
Projekt
Wyk.: Performed by: Sonja Merz - gitara, Clara Parolini - gitara, Sari Legendekker - głos
29. Kwietnia 2023
Kulturhaus Visavis, Bern
Wyk.: Sonja Merz - gitara
29. Kwietnia 2023
Bühne S, Zürich
Wyk.: eventuell.duo
27. Kwietnia 2023
Teatr "Kto" Kraków
"The Suspense" (2023)
Wyk.: Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble
27. Kwietnia 2023
Theatherpavillon, Luzern
performens "Eloi" we współpracy z Robin Michel
Wyk.: eventuell.duo
25. Kwietnia 2023
Ackermannshof, Basel
performens "Eloi" we współpracy z Robin Michel
Wyk.: eventuell.duo
Kwiecień 2023
Frankfurt
"Piece for Saxophone and Violin Player" (2020)
Wyk.: Fabrik Quartet
March 2023, Basel
Basel Öko-Tage
Wyk.: Adam Starkie (klarnet), Noa Mick (saksofon)
26. marca 2023, Warszawa
Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina
"Faster" (2020) flet, perkusję, skrzypce, saksofon, głos, syntezator i elektronikę
24. Marca 2023, Gamle Raadhus Scene, Oslo
Neoarte Synthesizer of Arts
"The Polish Chair" (2022) na elektryczny kwartet smyczkowy, elektronikę i video
Wyk.: NeoQuartet, video: Aleksandra Chciuk
12. Marca 2023, Katowice (PL), NOSPR
Festiwal Prawykonań
„The Suspense” na zespół
Wyk.: Spółdzielnia Muzyczna
10. Marca 2023
Gare du Nord, Basel
"Nach dem Foto feiern wir weiter!"(2023) na zespół i elektronikę
Wyk.: Ensemble Lemniscate
09. marca 2023
Aula PROGR Bern
"Nach dem Foto feiern wir weiter!" (2023) na zespół i elektronikę
Wyk.: Ensemble Lemniscate
08. Marca 2023
Kunstraum Walcheturm, Zürich
"Nach dem Foto feiern wir weiter!" (2023) na zespół i elektronikę
Wyk.: Ensemble Lemniscate
25. lutego 2023
Zürich
Playing in Green (2022) na 5 ustników saksofonowych, fajkę saksofonową i elektronikę
Wyk.: Don-Paul Kahl
24. stycznia 2023
Unerhörte Musik, Berlin
Goska Isphording - klawesyn, Alicja Pilarczyk - skrzypce
20. stycznia 2023
Ackermannshof, Bazylea
nowy utwór na klawesyn, skrzypce i elektronikę
Goska Isphording - klawesyn, Alicja Pilarczyk - skrzypce
15. stycznia 2023
Tinguely Musem, Bazylea
"Diversions" (2022) na orkiestrę, elektronikę i Grosse Méta Maxi Maxi Utopia Jeana Tinguely
Basel Sinfonietta
19. listopada 2022, Brema (DE), Schwankhalle/Neuer Saal, Buntentorsteinweg 112/116
Biennale für Neue Musik
nowy utwór na elektronikę i video
Activism project. Współpraca z Gohar Sargsyan
17. listopada 2022, Bazylea
Unternehmen Mitte, Gebergasse 30
"Play in Greens" (2022) na 5 ustników saksofonowych, fajkę saksofonową i elektronikę
Don Paul Kahl - saksofon
10. listopada 2022
MINU Festival, Kopenhaga
Kalle Hakosalo - perkusja
30. października 2022
Transit Festival, Leuven (BE)
nowy utwór na klawesyn, skrzypce i elektronikę
Wyk.: Goska Isphording - klawesyn, Alicja Pilarczyk - skrzypce
29. października 2022
Transit Festival, Leuven (BE)
now utwór na klawesyn, skrzypce i elektronikę
Wyk.: Goska Isphording - klawesyn, Alicja Pilarczyk - skrzypce
28. października 2022
Festiwal NeoArte, Gdańsk
"The Polish Chair" (2022) na elektryczny kwartet smyczkowy, elektronikę i video
Wyk.: NeoQuartet, video: Aleksandra Chciuk
18. września 2022
Festiwal Warszawska Jesień
"The Polish Chair" (2022) na elektryczny kwartet smyczkowy, elektronikę i video
Wyk.: NeoQuartet, video: Aleksandra Chciuk
31. sierpnia 2022, Oslo (NO)
Periferien Festival
"The Polish Chair" (2022) na elektryczny kwartet smyczkowy, elektronikę i video
Wyk.: NeoQuartet, video: Aleksandra Chciuk
26. czerwca 2022, Siegen (DE)
Bruchwerk Theater Siegen
LEIBER. Eine Nichtkammeroper.
Wyk.: Milan Pešl -reżyseria Lara Süß - głos i kierownictwo produkcji Charlotte Lorenz - wiolonczela Patrick Schimanski - elektronika, perkusja Teresa Pešl - kostiumy Pierre Stoltenfeldt - marketing i public relations
18. czerwca 2022, KROMĚŘÍŽ (CZ)
Festival Forfest, Muzeum KROMĚŘÍŽ
Second time...(2014)
Wyk.: Duo Accosohere: Alena Budziňáková - Palus/acc., Grzegorz Palus/acc.
14. maja 2022
Genewa (CH)
Wyk.: Susanne Peters - flet, Noëlle Reymond - kontrabas
25. maja 2022, Wrocław
Narodowe Forum Muzyki
Festival Musica Polonica Nova
Dance ex machina, Wyk.: Magdalena Walentynowicz - fortepian, Janusz Orlik - tancerz
12. marca 2022
Tel Aviv
smar II (2021) – na kontrabas, gitarę elektryczną i elektronikę
na kontrabas, gitarę elektryczną i elektronikę Uli Fussenegger- kontrabas, Yaron Deutsch - gitara elektryczna
06. marca 2022, Trydent (IT)
TEATRO SANBÀPOLIS VIA DELLA MALPENSADA, 80-88 - TRENTO
opera kameralna Silenzio/Silence
04. marca 2022, Bolzano (IT)
TEATRO COMUNALE - TEATRO STUDIO piazza Verdi 40 - Bolzano (IT)
opera kameralna
07. lutego 2022, Warszawa
Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina
Interaktywnie 7.0 czyli Dialogi
Reed I (2021) for electronics and video
6. lutego 2022, Stuttgart
Theaterhaus Stuttgart
smar II (2021) – na kontrabas, gitarę elektryczną i elektronikę
Uli Fussenegger- kontrabas, Yaron Deutsch - gitara elektryczna
14. stycznia 2022, Bazylea (CH)
Akademia Muzyczna w Bazylei
"Kleinste Bewegung" (2021) na klawesyn, skrzypce i elektronikę
Wyk.: Goska Isphording - klawesyn, Alicja Pilarczyk - skrzypce
Grudzień 2021, Bazylea (CH)
Akademia Muzyczna w Bazyeli
Nowy utwór na sixxen i elektronikę
zespół perkusyjny Akademii Muzycznej w Bazylei
29. listopada 2021, Bazylea (CH)
Gare du Nord, Bahnhof für Neue Musik
Le registre symbolique
Wyk.: kinnect kollektiv ensemble
28. listopada 2021, Genewa (CH)
Teatr muzyczny dla dzieci
Wyk.: Susanne Peters - flet, Noëlle Reymond - kontrabas
13.10.2021, Luzern (CH)
Neubad, Bireggstrasse 36
"Reed Interludes" na obój, elektronikę i video
Vincente Morona - obój, Roya Noorinezhad - video
12.10.2021, Zürich
WALCHETURM
"Reed Interludes" na obój, elektronikę i video
Vincente Morona - obój, Roya Noorinezhad - video
11. października 2021, Biel (CH)
La Voirie
"Reed Interludes" na obój, elektronikę i video
Vicente Moronta - obój, Roya Noorinezhad - video
10. października, Bazylea (CH)
ACKERMANNSHOF
"Reed Interludes" na obój, elektronikę i video
Vicente Moronta - obój, Roya Noorinezhad - video
04 września 2021 , Kraków - Cricoteka
Festiwal Polifonie - Koncert "It's Only the End of the World"
Utwory:
Wyk.: Sylvain Monchocé, Cristina Arcos Cano, Marie-Louise Schneider, Fábio Da Silva Santos, María Muñoz López,Paula Sanchez, Umberto Beccaria
17. sierpnia 2021, Warszawa
Eksperymentalne wtorki, Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272
Faster (2020) - semi improwizowany utwór na zespół i elektronikę
Hashtag Ensemble
05. sierpnia 2021, Darmstädter Ferienkurse Open Stage
online
"Piece for Saxophone and Violin Player"
iipm project
16. lipca 2021, Pergine (IT)
Pergine Festival, Teatro Don Bosco
Close Up - teatr instrumentalny
Kalakara
12. lipca 2021
Drezno (DE)
I kwartet smyczkowy (2019), w wersji z elektroniką (2021)
neoQuartet
11. lipca 2021
Tolstefanz (DE)
I kwartet smyczkowy (2019), w wersji z elektroniką (2021)
NeoQuartet
18. czerwca 2021, Essen (DE)
Rü Bühne
(un-)under_stand_able na zespół i elektronikę
S201 Ensemble
19. czerwca 2021, Bazylea (CH)
Don Bosco Basel, Eptingerstrasse 27 4052 Basel
Message for the Year of the Metal Rat II
na zespół instrumentalny i elektronikę
11. czerwca 2021, godzina 13.00
JAZZKULTURA Radio
Audycja Spółdzielni Muzycznej ( prowadzący: Jakub Gucik, Martyna Zakrzewska)
07. czerwca 2021, Basel
Attacca Festival, Druckereihalle im Ackermannshof, St. Johanns-Vorstadt 19-21
Koncert dyplomowy w ramach Attacca Festival
Utwory: Piece for Saxophone and Violin Player (2020), New Piece for 9 snare drums and electronic (2021), Message for the Year of the Metal Rat (2020), Musictheather for arciorgano, percussion, electric guitar 3 Performers (2021). Wykonawcy: Alicja Pilarczyk ( violin), Cristina Arcos Cano (sax), Mikołaj Rytowski (perc.), Fabio Santos (perc.), Zacarias Maia (perc.), Maria Muñoz Lopez (vln), Umberto Beccaria (piano), Nejc Grm (acc.), Johannes Keller (arciorgano), Francesco Palmieri (guitar), Phoebe Bognár (fl)
Maj 2021, Tymbark/ edycja online
Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku
III Międzynarodowy Konkurs Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych
członek jury
, Freaki, które lubią dziwne dźwięki
05/2021 Ruch Muzyczny
Wywiad, który przeprowadził ze mną Jakub Strużyński w czasopiśmie "Ruch Muzyczny"
06. marca 2021
Klaipėda/ Litwa
Wykład podczas Międzynarodowego Seminarium dla Nauczycieli Teorii Muzyki "Teaching art disciplines in a different way"
20. stycznia 2021
Polskie Radio, Program 2
Audycja Ewy Szczecińskiej, prezentująca muzykę Anny Sowy
06. lutego 2021 (przeniesiony na 25. lipca 2021 ), Stuttgart (DE)
Eclat Festival
smar II (2021) na kontrabas, e - gitarę i elektronikę
Wyk.: Uli Fussenegger - kontrabas, Yaron Deutsch - gitara
29. grudnia 2020
Pergine Festival - edycja online (IT)
"Close up"
wyk.: kalakara group Margherita Berlanda - akordeon, Dorota Jasińska - skrzypce
03. grudnia 2020, Basel (CH)
Barakuba
Koncert Monograficzny - "Seh, do, yek...!" (2019), "Un" (2020), "Faster" (wersja na kwartet i elektronikę), "piece for saxophone and violin player"
Wyk.: Concept Store Quartet
28. listopada 2020, Bern (CH)
ONO
(un-) under_stand_able for ensemble and electronic (wersja na duży zespół instrumentalny)
Wyk.: latenz ensemble
27. listopada 2020, Kunstraum Walcheturm
Zürich (CH)
(un-) under_stand_able for ensemble and electronic (wersja na duży zespół instrumentalny)
Wyk.: latenz ensemble
26. listopada 2020, Aarau (CH)
Stadtmuseum Aarau
(un-) under_stand_able for ensemble and electronic (wersja na duży zespół instrumentalny)
Wyk.: latenz ensemble
24. listopada 2020, Sacrum Profanum Festival (online)
"message for the year of the metal rat II" na zespół instrumentalny i elektronikę
Wyk.:Barbara Mglej – skrzypce, Paulina Woś – skrzypce, Aleksandra Gołaj – perkusja, Alena Alena Budziňáková-Palus – akordeon, Martyna Zakrzewska - fortepian
02. listopada 2020
Perigine Festival (IT)
Teatr instrumentalny
Wyk.: Dorota Jasińska - skrzypce, Margherita Berlanda - akordeon
18 oraz 20. października 2020, Theather Basel
Basel (CH)
TEATR INSTRUMENTALNY
Wyk.:Sylvain Monchocé, Cristina Arcos Cano, Marie-Louise Schneider, Fábio Da Silva Santos, María Muñoz López,Paula Sanchez, Umberto Beccaria, Video: Sofia Muñoz Lopez, Electronics: Anna Sowa Koncepcja / kompozycja / ruch: Anna Sowa Opiekun: Johannes Kreidler Scenografia: Andreas Wenger Kostium
17. października 2020, Warszawa (PL)
Ad libitum Festival
Nowy utwór na zespół improwizujący
Wyk.: Hashtag Ensemble
22 września 2020, Warszawa (PL)
Warszawska Jesień
"message for the year of the metal rat II" (2020) na zespół instrumentalny i elektronikę
Wyk.: Barbara Mglej – skrzypce, Paulina Woś – skrzypce, Aleksandra Gołaj – perkusja, Alena Alena Budziňáková-Palus – akordeon, Martyna Zakrzewska - fortepian
18. września 2020, Bern (CH)
Französische Kirsche
“Setz dich bitte hin” (2019) na zespół instrumentalny
Wyk.: Delirium Ensemble
1 i 29. sierpnia 2020, Nürtingen (DE)
Beutesee
"smar" (2019) na saksofon sopranowy, kontrabas i elektronikę Wyk.: Drei Orangen collective, Mark Lorenz Kysela – saksofon, Daniela Petry - kontrabas
28 i 31. lipca 2020, Esslingen (DE)
Maille-Park
"smar" (2019) na saksofon sopranowy, kontrabas i elektronikę
Wyk.: Drei Orangen collective, Mark Lorenz Kysela – saksofon, Daniela Petry - kontrabas
26. lipca 2020
Pergine Festival (IT)
Projekt 40” Klang Room zespołu Azione_Improvvisa Ensemble Instalacja multimedialna "Good job!"
czerwec 2020, Trento (IT)
Galleria Civica
"Etouffe" na skrzypce, akordeon, elektronkę Wyk.: Dorota Jasińska - skrzypce, Margherita Berlanda - akordeon
KONCERT ODWOŁANY Z POWODU EPIDEMII COVID 19
czerwec 2020
Perigine Festival (IT)
Teatr instrumentalny Wyk.: Dorota Jasińska - skrzypce, Margherita Berlanda - akordeon
KONCERT PRZENIESIONY NA LISTOPAD 2020 ROKU Z POWODU EPIDEMII COVID 19
30. maja 2020, Basel (CH)
Attacca Festival, Musikakademie
Nowy utwór na obój, dwie perkusje, skrzypce, fortepian, elektronikę Wyk.: Moronta Vicente, Brocherioux Antoine Maqueda, Dominguez Roberto, Pouri Zoé, Shirakura Tsugumi
KONCERT PRZENIESIONY NA GRUDZIEŃ 2020 ROKU Z POWODU EPIDEMII COVID 19
02. maj 2020, Essen (DE)
Galeria CITY OF GOLD
Teatr instrumentalny Maria Muñoz Lopez - skrzypce, Cristina Arcos Cano - saksofon
KONCERT ODWOŁANY Z POWODU EPIDEMII COVID 19
28. kwietnia 2020, Essen (DE)
Koncert, Zentralbibliothek
(un-) under_stand_able na zespół instrumentalny i elektronikę Ensemble S201
KONCERT PRZENIESIONY NA LISTOPAD 2020 ROKU Z POWODU EPIDEMII COVID 19
08. kwietnia 2020, Bazylea (CH)
Akut Koncert, Akademia Muzyczna
Nowy utwór dla 5 wykonawców
KONCERT ODWOŁANY Z POWODU EPIDEMII COVID 19
24. marca 2020, Radom (PL)
Sala Koncertowa im. Krzysztofa Pendereckiego
(un-) under_stand_able na zespół instrumentalny i elektronikę Ensemble S201
KONCERT PRZENIESIONY NA LISTOPAD 2020 ROKU Z POWODU EPIDEMII COVID 19
13. stycznia 2020, Basel (CH)
"Dialog", Gare du Nord - Bahnhof für Neue Musik
"Smar" (2019) na kontrabas, saksofon i elektronikę
Wyk.: Uli Fussenegger - kontrabas, Marcus Weiss - saksofon
20. listopada 2019, Basel (CH)
Akut Concert, Hochschule für Musik FHNW
"Seh, do, yek..!"(2018) na skrzypce, akordeon, elektronikę
Wyk.: Maria Muñoz Lopez - skrzypce, Bartosz Kołsut - akordeon
06. listopada 2019, Basel (CH)
Hochschule für Musik FHNW
Premiera utworu "Setz Dich bitte hin" (2019) na zespół instrumentalny
wyk.: Delirium Edition
22. października 2019, Ružomberok (SK)
"Second time..."(2014) na duet akordeonowy
wyk.: duo Accosphere: Grzegorz Palus, Alena Budziňáková-Palus
04 - 13. października 2019, São Paulo (BR)
São Paulo Contemporary Composers Festival
Grenze - na orkiestrę symfoniczną
04 - 13. października 2019, São Paulo (BR)
São Paulo Contemporary Composers Festival
Grenze - na orkiestrę symfoniczną
20. września 2019, Residenzschloss Ludwigsburg (DE)
Ludwigsburg (DE)
"Rote Kugel" na klarnet, skrzypce i elektronikę
wyk.: Moritz Schneidewendt - klarnet, William Overcash - skrzypce
07. sierpnia 2019
Stypendium im. Witolda Lutosławskiego
lipiec 2019
Muzeum Trentino
Etouffe na akordeon, skrzypce, elektronikę
Wyk: Margherita Berlanda – akordeon, Dorota Jasińska – skrzypce
V Piotrkowskie Biennale Sztuki
Reseiver not fund - instalacja video
29. czerwca - 15 września, 2019
Xiaole Zhang / Anna Sowa
29. czerwca 2019
Pergine Festival
Étouffé na akordeon, skrzypce, elektronikę
wyk: Margherita Berlanda – akordeon, Dorota Jasińska – skrzypce
28–31 maja 2019, Tymbark (PL)
II Międzynarodowy Konkurs Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych, Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku
Członek jury
27 kwietnia – 02, maja, 2019, Baselga di Pinè (IT)
Rezydencja artystyczna
Laboratorium Anomalia
17 kwietnia 2019, Žilina (SK)
Nowa Synagoga
Wykonanie utworu Second time… (2014)
Wykonawcy: duo Accosphere (Grzegorz Palus, Alena Budziňáková-Palus)
16 marca 2019, Dessau (DE)
Meisterhaus Moholy-Nagy, Bauhaus
Premiera: nowy utwór na klarnet, skrzypce, elektronikę
Wyk: Moritz Schneidewendt – klarnet, William Overcash – skrzypce
8 grudnia 2018, Przemyśl (PL)
XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej, Zamek Kazimierzowski
Premiera: Koncert na duet akordeonowy i orkiestrę smyczkową
Wyk.: Duo Accosphere: Grzegorz Palus, Alena Budziňáková-Palus, Przemysław Zych – dyrygent, Przemyska Orkiestra Kameralna
25 listopada 2018, Münster (DE)
Musikhochschule
Lass mich heraus! na kwartet puzonowy
Wyk.: composers slide quartet
22 listopada 2018, Kolonia (DE)
BÉTON Brut & Bruits, Kościół Katolickiego Seminarium Duchownego Jana XXIII
Premiera Lass mich heraus! na kwartet puzonowy
Zamówienie: Kölner Gesellschaft für Neue Musik
26 sierpnia 2018, Baselga di Pine (IT)
Koncert w ramach cyklu wydarzeń: _like a sunny polish day, Sala Mostre Centro Congressi Pine 1000
Premiera: Seh, do, yek..! na skrzypce, akordeon i elektronikę
Wyk.: Margherita Berlanda (akordeon), Dorota Jasińska (skrzypce)
1–3 maja 2018, Essen (DE)
C.A.R. contemporary art ruhr Essen
Xiaole Zhang / Anna Sowa – Instalacja Receiver not found
18 listopada 2017, Łódź (PL)
Teatr Muzyczny w Łodzi, 70-lecie Zespołu Harnam
Premiera: Maszyna
Choreografia – Joanna Wolańska
27 października 2017, Radom (PL)
Festiwal Nowowiejski na Nowo
Premiera: Wariacje na temat Trenów Feliksa Nowowiejskiego na kwartet smyczkowy dla dzieci
Wyk.: Zespół Modern
2 września 2017, Kalbe (DE)
Künstlerstadt Kalbe
Premiera: Instalacja dźwiekowa Erwartung
26 sierpnia 2017, Kalbe (DE)
Künstlerstadt Kalbe
Premiera: Instalacja dźwiękowa Dwelling we współpracy z Xiaole Zhang
18 sierpnia 2017, Antwerpia (BE)
ChampdAction.LAbo 2017
Premiera: Pizzicato dla dwóch wykonawców i elektronikę
Wyk.: Heike Kemper, Wim Pelgrims